Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zapalenia cewki moczowej u mężczyzn

Zapalenie cewki moczowej to stan zapalny części układu moczowego, który u mężczyzn przebiega w sposób bolesny i bardzo dotkliwy. Nieleczone prowadzi do poważnych powikłań, które mogą rzutować na całe późniejsze życie. Zdarza się, że zapalenie cewki moczowej przebiega zupełnie bezobjawowo i pacjent przypadkiem dowiaduje się, że na nią cierpi. Jednak w większości przypadków objawy są dosyć uporczywe i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie pacjenta na co dzień.

Zobacz również opis choroby: Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn

Po czym rozpoznać, że to zapalenie cewki moczowej u mężczyzn?

Przede wszystkim, pacjent powinien zauważyć szklistą, wodnistą wydzielinę wydobywającą się z cewki moczowej, która może przybierać żółtawy, ropny odcień. Może być ona bardzo obfita, powodować przyklejanie się napletka do bielizny.

Zaczerwienienie cewki moczowej będzie również sygnałem, że dzieję się z nią coś niepokojącego, co należy skonsultować z lekarzem.

Czasami zdarza się, że zapaleniu cewki moczowej towarzyszy obniżenie się nastroju i nadmierne rozdrażnienie, pacjent nie czuje się dobrze, jest przewrażliwiony, bardzo łatwo go zdenerwować, wyprowadzić z równowagi. Nie jest to objaw typowy dla tego typu schorzeń, ale jest możliwy.

Ból, pieczenie podczas oddawania moczu, to kolejny objaw typowy dla zapalenia cewki moczowej. Pacjentowi trudno jest oddać mocz, ból temu towarzyszący może wydawać się nie do zniesienia.

Innymi objawami będą dość silny ból i kłucie w okolicy brzucha oraz mdłości. Jeśli zdarza się nam to często i trudno znaleźć na to jakiekolwiek wytłumaczenie, możliwe, że to objawy zapalenia cewki moczowej.

Dolegliwość jest wyjątkowo nieprzyjemna, wstydliwa i może wprawiać w zakłopotanie. Często nie umiemy się przełamać, by powiedzieć o tym partnerce, która nie rozumie dlaczego nie chcemy uprawiać z nią seksu. W takich sytuacjach powinniśmy pozbyć się niepotrzebnego wstydu i szczerze porozmawiać.

Zapalenie cewki moczowej przytrafia się zarówno kobietom jak i mężczyznom, ale to ci drudzy mają dużo większe kłopoty z wyleczeniem jej i znoszeniem objawów.

Zobacz również opis choroby: Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn

Objawy zapalenia cewki moczowej

Zapalenie cewki moczowej związane jest często ze stanami zapalnymi i podrażnieniami. Choroba ta w wielu przypadkach pojawia się wskutek zakażenia dwoinką rzeżączki, stąd też zalicza się ją do schorzeń przenoszonych drogą płciową. Choroba najczęściej występuje w okresie noworodkowym i niemowlęcym. W wielu przypadkach przebiega be... czytaj więcej

Ropny żółtawo-zielony wyciek z cewki moczowej u mężczyzn

Ropny wyciek z cewki moczowej u mężczyzn może świadczyć o zakażeniu bakterią dwoinka rzeżączki, która odpowiedzialna jest za chorobę weneryczną zwaną rzeżączką lub tryper. Wydzielina niekoniecznie musi być żółtawo-zielona, zdarza się, że jest żółta, zielona lub biała. Ropny wyciek z cewki moczowej jest pierwszym objawem rz... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy